Vritet shqiptari në Siri, luftonte për ISIS
Një shqiptar që luftonte për llogari të ISIS ka humbur jetën sot në Siri.

Shqiptar nga Kosova është identifikuar si Rron Emini, dhe ishte pjesë e grupit ‘Al Nusra’.

Lajmi është bërë publik edhe edhe nga Ministria e Drejtësisë në Kosovë, që njftoi se kishte informacione se një shtetas kosovar kishte humbur jetën në rrethana ende të paqarta në Siri.

Mediat në Kosovë shkruajnë se shqiptari kishte shkuar në Siri tre vjet më parë.
Deri më tani sipas informacioneve janë 70 shqiptarë nga Kosova që kanë humbur jetën, ndërsa janë 400 të tillë që kanë shkuar të luftojnë në krah të ISIS.
Shtuar më 12/07/2019, ora 19:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori