Vrau se i përdhunuan motrën, kapet pas 16 vitesh shqiptari në ishullin grek
I kërkuar për vrasje, kapet pas 16 vitesh 42-vjeçari">42-vjeçari shqiptar në Greqi. Ngjarja ndodhi në Shqipëri, në vitin 2001 dhe ai është dënuar në 2004-ën me 16 vite burgim për vrasje me paramendim dhe armëmbajtje pa leje.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, jetonte në një fshat në ishullin grek Evias.

Sipas mediave greke, askush nuk kishte dyshime për shqiptarin, teksa ai jetonte në ishull prej 9 vitesh, bashkë me gruan dhe dy vajzat e mitura.

42-vjeçari">42-vjeçari u kap pas një kontrolli të rastësishëm nga policia greke.

Siç raporton “Lamiareport”, shqiptari ka vrarë një person duke u hakmarrë për përdhunimin e së motrës. /albeu.com/
Shtuar më 19/07/2017, ora 21:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori