Vrau prostitutën nga Shqipëria, 30 vite burg për vrasësin serial
Pëlqej
Maurizio Minghella është vrasësi serial nga Genova i cili akuzohet edhe për vrasjen e një shqiptareje në vitin 1998">1998.

Ai akuzohet se ka vrarë 7 prostituta dhe është dënuar së fundmi edhe me 30 vite të tjera burg.

Vendimi është marrë sot në mesditë nga një gjykatë e Torinos, e cila pranoi kërkesën e prokurorit oberto Sparagna.

Minghella akuzohej për vrasjen e një të reje shqiptare, Floreta Islami, vrarë ditën e Shën Valentinit më 1998">1998, pranë Rivolit.

Vrasësi në atë kohë ishte i dënuar për vrasjet e katër prostitutave në Genova në fund të viteve '70, por në periudhën e krimit ishte në regjim gjysmëlirie, domethënë me mundësinë për të dalë nga burgu gjatë ditës për të shkuar në punë. /albeu.com/

Shtuar më 07/12/2017, ora 15:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori