Vrau në mënyrën më makabre vjehrrën, sa vite burg rrezikon nusja
Pëlqej
Vazhdojnë hetimet në lidhje me krimin makabër në Kamzë ku nusja e re, 21 -vjeçe vrau vjehrrën e saj.

Ngjarja ka ndodhur 1 vit më parë por vetëm para dy ditësh u arrit të vihej në pranga autorja dhe 3 shtetas të tjerë për moskallëzim krimi.

Autorja e këtij krimi makabër është Marjana Cmeta 21-vjeç, si dhe në pranga është vënë bashkëshorti i viktimës, një i afërm dhe hoxha, Hysen Shehu.

Ka qënë hoxha ai që është vënë në dijeni për krimin e rëndë, pasi nusja e vrarë nga ndërgjegja, disa muaj pas ngjarjes është rrëfyer tek ai.

Hoxha ka vënë në dijeni, bashkëshortin e viktimës dhe një të afërm të tyre por ata kanë preferuar t'a mbajnë të fshehur krimin e rëndë në familjen e tyre.

Martesa e autores së krimit ka përfunduar pasi bashkëshorti i saj ka nisur të dyshojë mbi ngjarjen.

21-vjeçarja Marjana Cmeta, e cila është bërë nënë e një fëmije disa muaj më parë, rrezikon dënimin me 31 vite burg, pa lirim me kusht. /albeu.com/


Shtuar më 14/03/2018, ora 12:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori