Vrau ish-kryeplakun, gjykata lë në burg 57-vjeçarin
Fatmir Cenaj është dënuar me "arrest me burg" pasi akuzohet për vrasjen e e ish-kryetarit të fshatit Rehovë të Poliçanit, Jonuz Banaj, 57 vjeç.

Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e 3 prillit pas një konflikti për shkaqe pronësie.

Prokurori i çështjes Tasim Puci kërkoi masën e sigurisë me burg për autorin e dyshuar, kërkesë që u aprovua nga trupi gjykues i kryesuar nga Lutfie Çela.

Autori ngjarjes ka deklaruar në polici se ai ishte në mal me bagëti kur është konfliktuar me viktimën, autori është shprehur se prona e cila u bë dhe shkaku i sherrit mes tyre, ishte e tij dhe e kishte me letra.

Autori ka sqaruar se pasi janë konfliktuar me fjalë, ai ka është larguar për në shtëpi, ku ka marrë armën dhe ka qëlluar mbi viktimën. /albeu.com/

Shtuar më 07/04/2018, ora 10:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori