Ndërroi jetë "heroi" i tyre, Argjentina vjen me vendimin e madh
Vrau gruan me thikë kuzhine, shqiptari pranon krimin para autoriteteve italiane
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje emigrantesh shqiptareItali, shkruan milano.corriere.

Mediat e vendi fqinj bëjnë të ditur se pasditen e sotme rreth orës 16:30 minuta, një grua 52 vjeçe është qëlluar për vdekje me thikë nga burri i saj.

Krimi ka ndodhur në Varese. Viktimë e kësaj ngjarje ka mbetur Diana Vrapi Koni, 52 vjeçe, ndërsa në pranga është vendosur burri i saj, Muhamed Vrapi, 62 vjeç. Ky i fundit mësohet se e ka pranuar krimin.

Mjeku ligjor ka bërë të ditur se gruaja ishte qëlluar 15 herë me thikë. Çifti kishte vite në Itali dhe ishin me pasaportë italiane dhe prindër të 3 fëmijëve.

Sipas mediave të vendit fqinj, shqiptari njehej si një punëtorë i pastër.

Ai si fillim kishte emigruar drejt Italisë me gruan e tij dhe më pas kishte marrë dhe 3 fëmijët.

Mësohet se familja shqiptare është me origjinë nga qyteti i Durrësit.

Nuk dihen ende arsyet e këtij krimi të rëndë. /albeu.com/

Shtuar më 14/06/2017, ora 23:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori