Vrau gruan, Fadil Kasemi nuk i shpëton dot dënimit të përjetshëm
Pëlqej
Akoma nuk është harruar tronditja që shkaktoi vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi nga ish-bashkëshorti.

Fadil Kasemi, pas një dhune të gjatë e të përsëritur në familje, vrau Hafizajn duke lënë pas dy fëmijë të mitur.

Krimet e Rënda nuk kanë pranuar asnjë nga dy kërkesat e Fadil Kasemit, për të ndryshuar masën e sigurisë (arrest me burg) si dhe kërkesën për gjykim të shkurtuar, i cili do të sillte rrjedhimisht dhe uljen e dënimit.

Ka kaluar tashmë një vit sorollatje dosja e Kasemit, por mesa duket së shpejti gjykimi do të vijë dhe për atë që më datë 31 gusht vrau gjakftohtësisht në mes të Tiranës ish gruan, gjyqëtaren Fildes Hafizi.

Pritet që në rast të mospranimit të gjykimit të shkurtuar, Fadil Kasemit të dënohet me burgim të përjetshëm. Prej thuajse një viti dosja e kësaj vrasje të rëndë dhe të bujshme është sorollatur mes gjykatave të vendit për shkak të kompetencave të shqyrtimit të saj.
Shtuar më 13/07/2018, ora 20:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori