Vrau gjyqtaren mes Tiranës, Kasemi kërkon fëmijët ligjërisht
Pëlqej
Ka kaluar vetëm një muaj nga vrasja mes Tiranës e gjyqtares Fildez Hafizi prej ish-bashkëshortit të saj Fadil Kasemi.

Mësohet se motra e së ndjerës Amela Hafizi ka kërkuar kujdestarinë e fëmijëve të saj.

Kërkesa është depozituar në Gjykatën civile të Tiranës.

Në seancë pranë gjykatës për tu njohur me kërkesën është thirrur dhe babai biologjik i fëmijëve, Fadil Kasemi, i cili e ka refuzuar që ata t’i dorëzohen tezes.

“Fëmijët s’kanë pse shkojnë tek tezja kur mund të rriten pranë të afërmve të mij”,-ka thënë autori i vrasjes. /albeu.com/

Shtuar më 13/10/2017, ora 13:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori