Vrau 18-vjeçarin për të dashurën, gjykata vendos 12 vite burg për Fabian Mucollarin
Gjykata e Korçës ka dënuar me 12 vite burg Fabian Mucollaci.

I riu do të vuajë dënimin për vrasjen e ndodhur në 20 shtator në një prej lokaleve në qendër të qytetit të Pogradecit, ku mbeti i vrarë Fabio Hila.Ngjarja është regjistruar në një pikë bastesh në rrugën “Rinia”, teksa dy adoleshentët, të cilët ishin grindur një ditë më parë në rrjetin social, janë përballur me njëri-tjetrin, ku Fabian Muçollari nga fshati Vërdovë qëlloi me armë automatike në drejtim të Fabio Hilës, duke i shkaktuar atij vdekjen.

Fillimisht, ata kanë pasur një konflikt verbal mes njëri-tjetrit, ndërsa Muçollari i ka kërkuar Hilës që ta priste sërish në lokal pak minuta, sa të kthehej ai, për t’u sqaruar plotësisht.

Më pas, autori është rikthyer i armatosur dhe ka qëlluar një herë në ajër, duke i detyruar të gjithë personat e pranishëm që të dilnin jashtë. 18-vjeçari u përpoq të fshihej pas banakut për t’u shpëtuar plumbave, por ishte e kotë.

Muçollari ka qëlluar në drejtim të viktimës dhe është larguar, duke përfunduar në pranga teksa përpiqej t’i fshihej policisë./albeu.com/

Shtuar më 11/02/2017, ora 09:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori