Vrasjet e Sinanit në Greqi, alarm në policinë greke
Dëshmia e 27-vjeçarit Julian Sinani se ka vrare ne vitin 2011">2011 dy persona në Athinë ka shkaktuar një alarm të ri në policinë greke. Specialistet e policisë qe kane mberritur nga Athina jane ndodhur para disa te dhenave te cilat tani per tani nuk kane lidhje me njera tjetrin dhe presin te vertetojne ne se ato qe ka pohuar Sinani jane te verteta.

27-vjeçari i lindur ne Elbasan dhe banues ne Vlore, qe hynte e dilte shpeshehere ne Greqi, pohon perveç te tjerash edhe vendosjen e nje bombe ne banjat e Gjykates se Selanikut ne vitin 2010 nga shperthimi i se ciles rrezikuan jeten mbi 50 vete, tranmsmeton Top Channel.

Sinani ka pranuar edhe vrasjen e dy grekeve 35 dhe 45 vjeç, njeri prej te cileve i lidhur me boten e krimit, kurse tjetri kalimtar i rastit. I ka vrare duke i qelluar me pistolete ne vitin 2011">2011 sipas deponimeve te tij. Behet fjale per nje vrasje qe vertet nuk eshte zbardhur dhe nuk jane percaktuar autoret dhe motivet,por ajo qe vihet ne dyshim eshte lidhja e 27 vjecarit me organizaten terroriste greke "Berthamat e Zjarrit" qe morri persiper pergjegjesine per aktin e shperthimit te bombes ne gjykaten e Selanikut. /albeu.com/
Shtuar më 29/01/2014, ora 13:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori