Vrasje me dashje në Greqi, kapet lushnjari i rrezikshëm
Policia e Lushnjes ka vënë në pranga një shtetas të dënuar me burgim të përjetshëm.

Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se kanë vënë në pranga shtetasin Altin Dhamo, 43 vjeç, banues në lagjen "Kadri Qystri", Lushnje

"Kjo masë sigurie është vendosur për llogari të Gjykatës së Përbërë të Betuar Trikalon, Greqi, e cila me vendim të formës së prerë Nr.73-78/3-11-1998 të Gjykatës së Përbërë të Betuar të Larisës, Greqi, e ka deklaruar fajtor shtetasin Altin Dhamo për veprat penale "Vrasje me dashje", Vjedhje me dhunë" e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë, "Vjedhje e kryer në bashkepunim", "Armbajtje pa leje", të parashikuara nga Kodi Penal Grek dhe e ka dënuar atë me burgim të përjeteshëm"-njofton policia e Shtetit.

Njoftimi i policisë

Lushnje

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar "Trikalon".

Policia e Lushnjes kap dhe ndalon një shtetas të dënuar me burgim të përjetshëm.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit:

Altin Dhamo, 43 vjeç, banues në lagjen "Kadri Qystri", Lushnje.

Kapja dhe ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje në datën 02.03.2018, ka urdhëruar ekzekutimin e vendimit penal të datës 28.02.2018 të Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje e cila ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg" për këtë shtetas.

Kjo masë sigurie është vendosur për llogari të Gjykatës së Përbërë të Betuar Trikalon, Greqi, e cila me vendim të formës së prerë Nr.73-78/3-11-1998 të Gjykatës së Përbërë të Betuar të Larisës, Greqi, e ka deklaruar fajtor shtetasin Altin Dhamo për veprat penale "Vrasje me dashje", Vjedhje me dhunë" e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë, "Vjedhje e kryer në bashkepunim", "Armbajtje pa leje", të parashikuara nga Kodi Penal Grek dhe e ka dënuar atë me burgim të përjeteshëm.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprime të mëtejshme. /albeu.com/

Shtuar më 03/03/2018, ora 10:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori