Vrasje e trafik droge, dy shqiptarët arratisen nga burgu në Greqi
Ditën e djeshme nga një burg në Greqi u arratisën dy shqiptarë dhe një gjeorgjian.

burgosurit shqiptarë dhe ai gjeogjian mbaheshin në izolim nga ku arritën të arratiseshin.

Mediat greke shkruajnë se ata kanë thyer kangjellat e qelisë dhe me çarçafë kanë zbritur nga kati i dytë, e me pas janë larguar.

Menjëherë ra alarmi, dhe autoritetet filluan të kërkonin për të burgosurit.

Së fundi, një prej tyre u identifikuan dhe u arrestua në oborrin e Departamentit të Transfereve, ndërsa dy të tjerët u arratisën.

Mësohet se njëri shqiptar është akuzuar për vrasje ndërsa shqiptari i dytë dhe gjeorgjiani akuzohen për trafik droge. /albeu.com/Shtuar më 04/01/2018, ora 09:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori