Vrasja në Durrës, “arrest me burg” për 15-vjeçarin
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Gjykata e Durresit vendosi sot masen e sigurise “arrest me burg” për 15-vjeçarin Edrin Varakun i cili vrau shokun e tij, Adriatik Tota, gjate ores së praktikes mekanike. Gjatë seancës akuza ka paraqitur te gjitha provat e grumbulluara.

Varaku u arrestua disa ore pas krimit, duke pranuar vrasjen e duke treguar se e kishte bere ate pasi viktima e kishte ofenduar.

Në seancën e sotme gjyqësore Varaku ka shfaqur pendesë për krimin e kryer.

Ndërkohë gjykata ka lënë në burg edhe mësuesin Thoma Llazari i cili akuzohet për moskallëzim të krimit.

Mësohet se mësuesi ka qënë i pranishëm gjatë krimit por kur është pyetur nga efektivat nuk ka treguar emrin e autorit.

Ngjarja e rëndë që ndodhi 2 ditë më parë në shkollën e mesme profesionale “Beqir Çela” në Shkozet tronditi sigurinë në shkolla. /albeu.com/
Shtuar më 06/12/2013, ora 15:52
rrahmon morina
e Premte 6 Dhjetor 2013, Ora 17:42
o kurr mos e leshoni prej burgu se aj prap vepron njejt meriton denim te perjetshem edhe pse i mitur meriton
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit