Vrasja në Dhërmi, thika e fikje cigaresh në trupin e kamerierit
Kamarieri Denis Vyshka është masakruar me mjete të forta dhe thika. Në këtë konkluzion kanë arritur hetuesit pas kqyerjes së trupit të 28-vjeçarit ku janë konstatuar edhe shenja të djegies me cigare.

Sipas prokurorisë së Vlorës, Altin Imeraj, Erviz Zylfaj, dhe kuzhinierit Miklon Zymeraj e kanë torturuar kamarierin e lokalit të tyre, nën efektin e drogës.

Nga dëshmitë që janë administruar në vendgjarje, sipas akuzës dhe policisë së Vlorës, të arrestuarit Altin Imeraj, Erviz Zylfaj dhe Miklon Zymeraj kanë pirë dhe drogë, gjatë kohës kur kanë torturuar brenda ambienteve të hotelit 28-vjeçarin Vyshka.

Një prej deshmitareve kyç për këtë ngjarje është edhe pastruesja e lokalit Dorina Sako.

43-vjeçarja është shprehur se prej disa kohësh ishte punësuar në lokalin "Shija e Detit", në plazhin e Dhërmiut, teksa me banim të përhershëm ishte në Tiranë. Aty i kishin thënë se kishin humbur 500 mijë lekë. Direkt, pronarët e lokalit akuzuan kamerierin Denis Vyshka dhe atë, duke u bërë presion që të gjenin lekët. Ajo pohoi se kamerierin e kishin vrarë, pronari Altin Imeraj dhe ortaku i tij. “Ata dhe punonjësit e lokalit ushtruan dhunë edhe ndaj meje, ndaj jam në spital”-tha Sako. Pastruesja shton se rreth orës 04:00 të mëngjesit të së enjtes pronarët dhe punonjësit e tjerë e kishin dhunuar në një nga dhomat e hotelit, pasi përveç vjedhjes së parave, dyshonin se kishte dijeni për vrasjen.

“Për t'i shpëtuar dhunës, unë u hodha nga kati i dytë i hotelit. Sapo rashë në tokë vrapova. Disa kalimtarë të rastit më transportuan me makinë drejt Spitalit të Vlorës”-tha ajo. Ndërkaq, mjekët e këtij spitali thanë se ajo kishte disa fraktura të lehta, por është jashtë rrezikut për jetën.
Shtuar më 16/08/2014, ora 10:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori