Vrasja e trefishtë te "Zogu I", rikthehet dosja te Krimet e Rënda
Pëlqej
Vrasja e trefishtë në Bulevardin Zogu i Parë është rikthyer e Gjykata e Krimeve të Renda.

Në këtë vrasje u përfshi dhe shtetasi italian i dyshuar si vrasës me pagesë Salvatore Letizzia, rikthehet te Gjykata e Krimeve të Renda.

Kolegji i Gjykatës së Larte vendosi që gjykimi të vazhdojë tek Krimet pasi çështja është regjistruar para hyrjes në fuqi të kodit të ri të procedurës penale më 1 gusht 2017.

Në atë ngjarje mbetën tre viktima mes tyre Mentor Lufi, Besnik Sulki dhe Gerdi Goxhaj. Ngjarja ndodhi pasditen e datës 27 maj 2015. /albeu.com/

Shtuar më 26/04/2018, ora 13:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori