Shqipëria do të kthejë në Greqi trupin e Kacifas
Vrasja e terroristit grek Kostandinos Kacifas pas një shkëmbimi zjarri kndër RENEA-s, ka sjellë tensione mes dy vendeve, Shqipërisë dhe Greqise.

Deklarat të forta ka patu idomos nga Greqia, duke bërë thirjje për hetimin dhe zbardhjen plotë të ngjarjes.

Por mesa duket tashmë e gjithë ngjarja është zbardhur dhe organet kompetente kanë mbaruar hetimet dhe analizat mbi trpin e Kacifas.

Këtë gje e ka konfirmar edhe avokati i familjes së 35-vjeçari Konstantinos Kacifas për mediat greke.

Ai ka deklaruar se trupi i Kacifas do t’i kthehet familjes ditën e martë.

Sipas tij autoritetet shqiptare kanë rëndë dakord t’i dorëzojnë trupin e të ndjerit familjes. /albeu.com/
Shtuar më 05/11/2018, ora 11:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori