Vrasja e të riut për një karikues, prokuroria rikthen në burg tre të liruarit
Prokuroria e Tiranës ka ndryshuar qëndrim për të rinjtë e liruar të cilët ishin në burg për vrasjen e Mavri Mihalit.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë vitit të kaluar, dhe shkak për këtë ishte një karikues i një telefoni të shitur.

Fillimisht ndaj katër të rinjve u ngritën akuzë vrasje për Devi Bitrajn dhe moskallëzim krimi për Eugen Bitrajn, Kridens dhe Marsel Allën.

Prokurori Tako kërkoi rikthimin e të liruarve në qeli dhe po ashtu ndryshimin e akuzës nga “moskallëzim krimi” në “bashkëpunëtor në vrasje” së bashku me Devi Bitrajn. /albeu.com/
Shtuar më 22/05/2018, ora 15:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori