Vrasja e Prelës, 15 të dyshuar shoqërohen në Polici
15 të dyshuar apo persona që mund të kenë dijeni për ngjarjen e rëndë, janë shoqëruar sot në Polici për atentatin ndaj efektivit të Policisë.

FNSH dhe RENEA janë duke krehur zonën në kërkim të autorit apo autorëve të dyshuar për vrasjen e efektivit të Policisë, Xhulio Prela mëngjesin e sotëm në fshatin Gajush.

Xhulio Prela u gjeet pajetë në makinën e tij mëngjesin e sotëm, ndërsa mësohet s ka qenë një plumb në zemër që i ka shkaktuar vdekjen.

Nga të dhënat paraprake dyshohet se Prela është qëlluar nga afër me tre plumba, por njëri prej tyre ka qenë fatali.

Shtuar më 05/12/2020, ora 11:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori