Vrasja e gjyqtares, reagon ashpër Eni Çobani: Për ty burgu është pak!
Juristja e njohur dhe shumë e dashur për publikun shqiptar Eni Çobani ka reaguar ashpër në lidhje me vrasjen e ndodhur dje në Tiranë, ku një gjyqtare u vra me armë zjarri nga ish-bashkëshorti i saj.

Me anë të një postimi në Instagram, Çobani shkruan se ai është një “burrë i paburrë” dhe se burgu është shumë pak për krimin që ka bërë.

“Ti mor mashkull i paburre nuk vrave vetem nje grua por vrave se pari dy femijet e tu duke i lene pa nene.

Per ty dhe per ca si ty burgu eshte pak se une nuk mund ta mendoj dot te jetosh ti me taksat tona dhe te vdese ajo qe i sherbente ketij vendi”,-shkruan Çobani.

Postimi në Instagram i Eni Çobanit

Te jesh grua ne kete vend duhet te jesh e forte, trimereshe duhet te kalosh dhe forcen e burrit qe ti besh balle jetes.

Nuk flisja dot dje nga dhimbja qe ndjeva por sot fjalet me dalin plot mllef dhe revolte per ate burre te paburre qe ngre doren e shkrep armen per ti marr jeten nje gruaje, nje nene,nje vajze nene duke lene pas dy femije me lot ne sy dhe me zemer te vrare.

Ti mor mashkull i paburre nuk vrave vetem nje grua por vrave se pari dy femijet e tu duke i lene pa nene.

Per ty dhe per ca si ty burgu eshte pak se une nuk mund ta mendoj dot te jetosh ti me taksat tona dhe te vdese ajo qe i sherbente ketij vendi.

Fjalet jane pak por duhet qe ky vend te reagoj dhe ne si nena na del nje detyre e madhe qe djemte tane perpara se ti shkollojme ne shkollat me te mira te botes ti edukojme per ti bere njerez te mire dhe qytetare te denje.

Te qofte dheu i lehte mikja ime dhe femijeve te tu i ke lene pasuri emrin tend te mire e plot dashuri. /albeu.com/

Shtuar më 01/09/2017, ora 11:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori