Vranësira dhe reshje shiu, cila zona do të dominohen nga këto kushte atmosferike
Vranësirashpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal do të paraqiten orët e para të ditës, ku me karakter shtrëngatash do të jenë në zonat juglindore dhe ekstremin verior.

Pasditja dhe orët e mbrëmjes dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në veri dhe qëndër, por në rajonin jugor mbeten prezent vranësirat e dendura dhe reshje lokale.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 5°C deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë
Shtuar më 06/04/2019, ora 08:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori