Vranë për gjakmarrje, prokuroria kërkon 44 vite burg në total
Prokuroria e Tiranës i ka kërkuar gjykatës 44 vite burgtotal për dy persona të cilët gjatë vitit 2010 kanë vrarë për gjakmarrje Mirash Prekën. Sipas prokurorisë viktima Mirash Preka ka vrarë në Greqi me thikë një person nga Puka, i cili është vëllai i të akuzuarit Alfred Gjergji.

Organi i akuzës këroi 23 dhe 21 vjet burg secilin: Alfred Gjergjin dhe Besnik Vilën. Prokurori deklaroi se dy të pandehurit kanë folur në telefon edhe një ditë para krimit. Ndërkohe që seanca e ardhshme është lënë për t’u dëgjuar konkluzionet e avokatëve mbrojtës së të pandehurve. /albeu.com/

Shtuar më 28/02/2012, ora 10:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori