E FUNDIT/ Mbyllen pjesët e para, kryesojnë Laçi dhe Teuta (VIDEO)
Voltana Ademi çon zgjedhjet e 30 qershorit në Gjykatën Kushtetuese: Të paligjshme!
Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ngre padi për votimet në Gjykatën Kushtetuese.

Menjëherë pas bërjes funksionale të kësaj gjykate, kryebashkiakja e Shkodrës pret datën e ballafaqimit me Gjykatën Kushtetuse.

"Shpresoj që ky të jetë një vendim sa më i shpejtë. Është sfida ime më e madhe. Pres një vendim të drejtë në të mirë të njerëzve dhe demokracisë", – u shpreh Voltana Ademi.

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi, në cilësinë e paditëses do të argumentojë para trupës së gjyqtarëve pse procesi i 30 qershorit ishte ilegjitim.

Shtuar më 29/12/2020, ora 16:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori