Vlorë, rrëshqitjet e tokës rrezikojnë banesat
Pëlqej
Shumë zona ne qytetin e Vlorës e fshatrave përreth janë prekur nga erozioni. Rreth 36 shtepi rrezikohen sërish nga eorizoni ne zonen e Ujit te Ftohte.

Probleme me erozionim ka edhe ne lagjen “10 korriku”. Banoret vleresojne te larte rrezikun qe u kanoset, ndersa theksojne se nga kjo hapesire jane hequr vetem 2-3 kamiona me dhe, dhe institucionet e hedhin pergjegjesine nga njera zyre ne tjetren. /albeu.com/

Shtuar më 05/10/2013, ora 18:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori