Vlorë, Rama prezanton prefektin
Kryeministri Edi Rama prezantoi këtë të shtunë prefektin e ri të qytetit të Vlorës Besnik Dervishi. Në fjalën e tij Rama foli për një fryme të re bashkepunimi mes qytetarve dhe institucioneve.


"Jam këtu për të përshëndetur prefektin e ri të Vlorës, për t'i uruar Besnik Dervishit sukses, vullnet të mirë, përkushtim të plotë dhe sa më shumë frymë bashkëpunimi me qytetarët e Vlorës pa dallim, me pushtetin vendor të Vlorës, me strukturat e tjera të shtetit dhe institucionet përgjegjëse, në funksion të asaj Vlore për të cilën, qytetarët votuan në 23 qershor dhe të cilën ua kemi borxh fëmijëve të këtij qyteti", tha Rama.

Ndërsa prefekti Dervishi shprehu gatishmërinë për të punuar për të realizuar rilindjen në të gjithë komponentët e saj.
Në Prefekture ndodhej edhe ministri i Brendshem Saimir Tahiri, drejtori i Pergjithshem i Policise se Shtetit Artan Didi, drejtori i sapoemëruar në krye të Policisë së Qarkut, Kastriot Skënderaj, si dhe kryebashkiaku Shpetim Gjika. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2013, ora 17:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori