Gjermanët kundër hapjes së negociatave: Shumë herët!
Vlorë, prezantohet projekti i shëtitores
Pëlqej
Në një aktivitet të organizuar në teatrin 'Petro Marko' të qytetit të Vlores u prezantua këtë të enjte projekti për ndërtimin e shetitores së qytetit të Vlores në vijen e saj bregdetare nga Pylli i Sodes deri tek Tuneli.


Kryeministri Edi Rama e cilesoi projektin me ambiciozin e qeverise së tij, për ta shnderruar qytetin e Vlores ndër me tërheqësit në Mesdhe.

"Ky qytetet dhe vija e tij bregdetare janë me siguri një sfidë për t'u fituar. Objektivi ynë që projekti të jetë i realizuar përpara sezonit të verës të vitit 2015 dhe i kemi të gjitha mundësitë për ta bërë realitet. Për projektin që ne po flasim ne do ta vëmë në dispozicion në kohën e duhur dhe pa vonesë edhe burimin e financimit", tha Rama.


Kreu i qeverisë shprehu besimin se pavaresisht ndertimeve kaotike qe ka përfshirë bregdetin per vite me radhe si pasoje e mungeses se vizionit te qeverisjeve paraardhese per te ruajtuar dhe zhvilluar nje turizem te krahasueshem me vendet e Mesdheut.

"Merita jonë do të jetë kur këtë fat ta transformojmë në një burim të qëndrueshëm zhvillimi ekonomik,punësimi, mirëqënie për sa më shumë qytetarë dhe ku ta bëjmë Vlorën një qytet, ku shumëkush të ndihet me fat që lind këtu që të mos ketë nevojë të iki gjetkë, sepse këtu do të ketë edhe familjen edhe shtëpinë, por edhe një punë të siguruar", tha me tej Rama. /albeu.com/
Shtuar më 28/11/2013, ora 16:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori