Vlorė, prezantohet projekti i shėtitores
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nė njė aktivitet tė organizuar nė teatrin 'Petro Marko' tė qytetit tė Vlores u prezantua kėtė tė enjte projekti pėr ndėrtimin e shetitores sė qytetit tė Vlores nė vijen e saj bregdetare nga Pylli i Sodes deri tek Tuneli.


Kryeministri Edi Rama e cilesoi projektin me ambiciozin e qeverise sė tij, pėr ta shnderruar qytetin e Vlores ndėr me tėrheqėsit nė Mesdhe.

"Ky qytetet dhe vija e tij bregdetare janė me siguri njė sfidė pėr t'u fituar. Objektivi ynė qė projekti tė jetė i realizuar pėrpara sezonit tė verės tė vitit 2015 dhe i kemi tė gjitha mundėsitė pėr ta bėrė realitet. Pėr projektin qė ne po flasim ne do ta vėmė nė dispozicion nė kohėn e duhur dhe pa vonesė edhe burimin e financimit", tha Rama.


Kreu i qeverisė shprehu besimin se pavaresisht ndertimeve kaotike qe ka pėrfshirė bregdetin per vite me radhe si pasoje e mungeses se vizionit te qeverisjeve paraardhese per te ruajtuar dhe zhvilluar nje turizem te krahasueshem me vendet e Mesdheut.

"Merita jonė do tė jetė kur kėtė fat ta transformojmė nė njė burim tė qėndrueshėm zhvillimi ekonomik,punėsimi, mirėqėnie pėr sa mė shumė qytetarė dhe ku ta bėjmė Vlorėn njė qytet, ku shumėkush tė ndihet me fat qė lind kėtu qė tė mos ketė nevojė tė iki gjetkė, sepse kėtu do tė ketė edhe familjen edhe shtėpinė, por edhe njė punė tė siguruar", tha me tej Rama. /albeu.com/
Shtuar më 28/11/2013, ora 16:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.