Vlorë, peshkatarët kapin peshkun tigër
Një peshkaqen me peshë 3.5 kuintal i llojit tigër është kapur nga peshkataret e anijes "Pavarësia" gjatë peshkimit në nje thellësi prej 150 metra, 1 milje e gjysëm nga ishulli i Sazanit dhe 5 milje nga bregdeti i Vlorës.

Gjatë mbledhjesrrjetave kanë hasur në vështirësi për shkak të peshës së madhe të tyre. Në momentin e nxjerrjes së rrjetave në siperfaqe kane pikasur peshkaqenin. Sipas peshkatarëve. /albeu.com/
Shtuar më 30/01/2013, ora 11:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori