Vlorë, përkujtohet tragjedia e Otrantos
Familjarët e viktimave të 9 janarit kanë akuzuar sërish drejtësinë shqiptare se akoma nuk është zbardhur ngjarja e tragjedisë së Otrantos. Në një ceremoni përkujtimore ata kanë hedhur buqeta me lule në ujrat e detit Jon.Në 9 janar të vitit 2004 gomonia me 36 klandestinë u nis në det të trazuar 5-6 ballë në drejtim të Italisë nga gjiri i Palasës. Tragjedia përfundoi me 20 të vdekur dhe 8 të zhdukur. /albeu.com/

Shtuar më 10/01/2012, ora 12:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori