Vlorë, operacion për pastrimin e detit nga minat
Prej dy ditesh midis forcave holandeze dhe atyre shqiptare ka nisur një operacion për pastrimin e bregdetit të Vlorës nga predhat luftarake të hedhura aty prej Luftës së Dytë Botërore.


Dy zhytës hollandeze si dhe një gomone përfshi zhytës shqiptare jane angazhuar në këtë operacion thonë burime pranë forcave të armatosura shqiptare. Aksioni konsiston në heqjen e predhave fillimisht që prej vendit ku gjenden dhe më pas asgjesimin e tyre në ishullin e Sazanit.
Shtuar më 09/11/2013, ora 16:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori