Vlorë, kapet supergonia e grabitur në Itali
Një gomone me gjatësi prej 12 metrash me 3 motorë të fuqishëm është bllokuar në bregdetin e Palasës nga policia e Vlorës. Mësohet se ajo ishte vjedhur në Itali dhe dyshohet se do të përdorej vetëm për një rrugë nga trafikantët që çojnë marijuanën nga brigjet shqiptare në ato italiane.

Pasi kanë marrë njoftim nga pala italiane se drejt gjirit të Vlorës ishte duke lundruar një gomone e dyshimtë, forcat e policisë kufitare janë drejtuar drejt Kepit të Gjuhëzës, majës së Karaburunit. Por pasi kanë pritur për më shumë se dy orë aty, tre gomonet e policisë kufitare të Vlorës janë njoftuar se mjeti që po vinte nga Italia ishte drejtuar për nga rrugët e Bardha, në zonën e Palasës. /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2012, ora 14:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori