Vlorė, delfinėt dalin nė breg tė detit
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Dy delfinė janė parė gjatė ditės sė kaluar nė cekėtirėn e bregdetit tė qytetit tė Vlorės nga peshkatėaret tė cilėt kanė konstatuar se njėri prej tyre kishte ngordhur. Peshkatarėt e kėsaj zonė janė mundur qė tė dėrgojnė delfinin e dytė nė thellėsi tė detit pasi ai kishte ngelur nė cekėtirė qė edhe ai tė mos kishte fatin e delfinit tjetėr.

Me pas ata kanė njoftuar Institutin e Biologjisė pėr tė hetuar kėtė ndodhi tė rrallė, arratisjen 'vrastare' nga thellėsitė tė kėtyre gjitarėve, duke dalė nė breg tė detit. Sipas specialistėve, kėto krijesa ujore jo vetėm qė nuk i afrohen bregut, por rrinė nė thellėsitė e Mesdheut. /albeu.com/

Shtuar më 22/01/2012, ora 09:19
Tage:
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.