Vlorë, delfinët dalin në breg të detit
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Dy delfinë janë parë gjatë ditës së kaluar në cekëtirën e bregdetit të qytetit të Vlorës nga peshkatëaret të cilët kanë konstatuar se njëri prej tyre kishte ngordhur. Peshkatarët e kësaj zonë janë mundur që të dërgojnë delfinin e dytë në thellësi të detit pasi ai kishte ngelur në cekëtirë që edhe ai të mos kishte fatin e delfinit tjetër.

Me pas ata kanë njoftuar Institutin e Biologjisë për të hetuar këtë ndodhi të rrallë, arratisjen 'vrastare' nga thellësitë të këtyre gjitarëve, duke dalë në breg të detit. Sipas specialistëve, këto krijesa ujore jo vetëm që nuk i afrohen bregut, por rrinë në thellësitë e Mesdheut. /albeu.com/

Shtuar më 22/01/2012, ora 09:19
Tage:
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit