Vlore, arrestohet per korrupsion drejtori i permbarimit
Albeu.com
Është arrestuar nga policia drejtori i përmbarimit të Vlorës, Ernest Shimka. Arrestimi i tij është bërë me akuzën për korrupsion pasiv dhe abuzime me detyrën.
Shimka është arrestuar si pasojë e një hetimi pas denoncimit të një qytetari nga Vlora se ai i ka marrë para për një ekzekutim vendimi.

Ai gjithashtu dyshohet për afera korruptive financiare të cilat kanë çuar në hetimin prej disa javësh ndaj tij.
Shtuar më 26/07/2010, ora 18:08
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori