Lëvizte në qytet me 'Jaguar’ dhe armë me vete, arrestohet 38-vjeçari në Vlorë
Pëlqej
Polica e Vlorës ka realizuar me sukses një operacion duke arrestuar një person të shpallurkërkim si dhe ka arrestuar një tjetër për armë mbajtje pa leje.

Vlorë Finalizohet operacioni policor “Stroke”.

Kapet një shtetas i shpallurkërkim dhe një tjetër për armëmbajtje pa leje. Sekuestrohet një armë zjarri pistoletë dhe një automjet tip Jaguar. Strukturat Policore të Komisariatit të Policisë Vlorë në zbatim të plan masave të marra për rritjen e parametrave të sigurisë gjatë sezonit turistik me qëllim evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kapjen e ndalimin e shtetasve të shpallurkërkim por edhe të atyre që posedojnë apo qarkullojnë me armë zjarri pa leje, kanë zhvilluar operacionin “Stroke”.Si rezultat, është kapur shtetasi i shpallurkërkim : Rigert Memaj, 29 vjeç, banues në Vlorë. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë me vendim nr.546 datë 25.09.2017, e ka dënuar këtë shtetas me 3 vite e 4 muaj burg për veprën penale''Kultivimi bimëve narkotike''. Gjithashtu është arrestuar në flagrancë shtetasi:Elton Gërdhuqi, 38 vjeç, lindur në Vlorë, banues në Sarandë. Shtetasi i mësipërm qarkullonte në qytet me një mjet tip ''Jaguar'', në të cilin posedonte një armë zjarri pistoletë pa leje. Vlorë më 13.06.2018

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale:1 armë zjarri pistoletë,1 automjet tip Jaguar. Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë,për veprat penale ''Kultivimi bimëve narkotike'' dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, parashikuar nga nenet 284 dhe 278 të Kodit Penal. Policia është e angazhuar maksimalisht për të përmbushur të gjitha detyrimet ligjore për të siguruar ambiente sa më të sigurta, veçanërisht përgjatë sezonit turistik, si dhe fton e nxit të gjithë shtetasit të cilët konstatojnë veprimtari antiligjore të telefonojnë në numrin pa pagesë129 duke siguruar një reagim të shpejtë dhe të paanshëm.
Shtuar më 13/06/2018, ora 18:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori