Vlora nën alarm nga COVID-19: 40 të infektuar për 24-orë
Përgjatë 24 orëve të fundit në Vlorë kanë rezultuar pozitiv 6 mësues, 1 nxënës në një shkollë jopublike dhe dy edukatore.

Numri total i rasteve të reja kap shifrën e 40 personave, mes të cilëve rezultojnë pozitiv dhe 2 kujdestare të shtëpisë së foshnjës, një sekretar pranë Gjykatës së Apelit dhe një jurist i përmbarimit publik.

Rastet e tjera janë kryesisht raste kontakti dhe pensionistë.

Kujtojmë se gjatë 24-orëve të fundit në vendin tonë, kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 16 qytetarë, si dhe janë regjistruar 545 raste të reja nga 2026 testime të kryera.
Shtuar më 28/11/2020, ora 19:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori