Vlerësohet progresi i Maqedonisë në reforma ushtarake
Albeu.com
Zyrtari i lartë i NATO-s, Robert Simmons ka lavdëruar Maqedoninë për progresin që ka bërë në përpjekjet e saj për anëtarësim në këtë aleancë. Ai dje në Shkup u ka thënë gazetarëve se "ky është një hap drejt anëtarësimit".Simonns e udhëhoqi një ekip të ekspertëve të NATO-s për ta bërë vlerësimin e reformave në armatën e Maqedonsië. Maqedonia, së bashku me Shqipërinë dhe me Kroacinë, shpresojnë se gjatë këtij viti do të marrin ftesë për anëtarësim të plotë. rfe
Shtuar më 11/02/2006, ora 16:54
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori