Vlerësohen reformat e ndjekura nga Forcat e Armatosura
Forcat e Armatosura të Shqipërisë zhvillojnë Konferencën Finale të Integrimit në NATO. Në Konferencë ishte i pranishëm komandanti i Komandës së Aleancës për Transformim (ACT), gjeneral Jean-Paul Palomeros dhe ekipi që ai drejton.

Konferencën e zhvilluar në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes, e përshëndeti edhe ministria e mbrojtjes Mimi Kodheli. Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA, gjeneralmajor Xhemal Gjunkshi vlerësoi punën e pandërprerë për integrimin e plotë të forcave tona të armatosura në NATO, duke qenë një partner i denjë i aleancës. Në fund të konferencës është nënshkruar Deklarata e Përbashkët.
Shtuar më 25/10/2013, ora 14:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori