Vjosa del nga shtrati, përmbytje në Selenicë
Lumi i Vjosës ka dalë nga shtrati si pasojë e reshjeve të shumta të shiut, duke
shkaktuar përmbytje në disa zona të Vlorës. Sipas burimeve nga autoritetet lokale, mësohet se si pasojë e daljes nga shtrati për shkak të prurjeve të rritura ndjeshëm, lumi i Vjosës ka shkaktuar vërshime uji dhe përmbytje në qytezën e Selenicës.

Bëhet e ditur se edhe rruga që lidh këtë qytezë me Vlorën dhe me akset tjera është bllokuar si pasojë e pranisë së madhe të ujit dhe inerteve.

Në të gjithë zonën ka pasur përmbytje të dhjetëra hektarëve tokë ndërkohë që bëhet e ditur se reshjet e shiut dhe stuhia kanë shkaktuar probleme në furnizimin me energji të Vlorës dhe rrethinave për tri ditët e fundit. (albeu.com)
Shtuar më 10/11/2010, ora 10:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori