Vjedhja në BSH, Apeli nuk ndryshon masën e sigurisë për inventarizuesit
Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë ndaj dy inventarizuesve të Bankës së Shqipërisë Emiljano Lamçe dhe Mehdi Mollën. Për Lamçen, Gjykata e Tiranës kishte vendosur ‘detyrim paraqitje’, ndërsa për Mollën është lënë në fuqi arresti shtëpiak.

Të dy të pandehurit e prokurorisë janë punonjës në departamentin e Emisionit të Thesarit të Shtetit ku u vodhën 713 milionë lekë. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 12:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori