Vjedhja e Thesarit të BSH, 20 vjet burg Bitrajt dhe 15 vjet Bruzias
Prokuroria ka kërkuar dënimin me 20 vjet burg për Ardian Bitraj, të akuzuarin kryesor për vjedhjen e 713 milionëve lekë në Thesarin e Bankës së Shqipërisë dhe 15 vjet burg për Mimoza Bruzian.

Të dy këta shtetas përfitojnë nga gjykimi i shkurtuar. Nëse gjykata merr parasysh pretencën, dënimi i tyre do të jetë më pak se kaq. /albeu.com/
Shtuar më 08/04/2015, ora 12:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori