Vjedhja e makinave dhe banesave, 10 të arrestuar në kryeqytet
Policia e kryeqyteti ka bërë të mundur arrestimin e 10 personave, të gjithë të kapur në flagrancë gjatë tentavitës së grabitjeve. Përmes një deklarate për mediat, zëdhënsja e policisë Alma Katragjini u shpreh se të arrestuarit kryenin grabitjen e shtëpive dhe vjedhjen e mjeteve luksoze.

arrestuarit janë:

Klaudit Fran Matoshi, 23 vjec, banues në Lezhë,
Dorjan Zef Përndoka 23 vjec, banues në Lezhë
Donard Mersin Mandri, 23 vjec, lindur në Dibër, banues në Shkozë
R. Çerpja, 17 vjec banues në Shkozë
K. Omeni, 17 vjec, lindur në Tepelenë dhe banues në Shkozë, i padënua
K. Lika, 16 vjec, banues në Shkozë
Ferdinant Mehmet Spahiu, 23 vjec
E. Kapo16 vjec, banues në Shkozë
Ergis Ndriçim Haxhillari 23 vjec, lindur dhe banues në Tiranë,
Florenc Shpëtim Tafili 24 vjec, lindur Kuçovë dhe banues në Tiranë
Shtuar më 08/02/2013, ora 15:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori