Berisha: Vjedhja e bankës, krim i rëndë
Ish-kruyeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për vjedhjen e Bankës së Shqipërisë.

Ai tha se vjedhja që iu bë bankës është një krim i rëndë dhe se duhet ndëshkuar me gjithë forcën e ligjit.

Sipas Berishës, vjedhja u denocua nga vetë BSH-ja dhe pas kësaj nisën hetimet dhe arrestimet.

Berisha vlerësoi se opozita nuk është e vendosur të nxisë destabilitet bankar, siç bëri Rama në vitet 2008-2009. /albeu.com/

Shtuar më 03/08/2014, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori