Viti i ri mbërrin edhe në Korenë e veriut, ndizet atmosfera (VIDEO)
Edhe pse shumica e njerëzve vuajnë për elektricitet, ushqim dhe ujë spektakli nga propaganda e diktatorit Kim.

Pas Zelandës së Re dhe Australisë që pritën të para Vitin e ri, 2019-a ka mbërritur dhe në Korenë e Veriut.

Në vendin diktatorial për këtë ditë është rezervuar një festakël fishekzjarrësh, në sheshin kryesor të kryeqytetit, ku mijëra njerëz kanë preferuar ta ndjekin nga afër festën.
Shtuar më 31/12/2018, ora 16:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori