E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
Vijon rritja e temperaturave, si do të jetë moti sot
Nga dita e sotme e deri nesër, moti në vend do të jetë shumë i nxehtë.Sipas parashikimeve të bëra, temperaturat në zona të caktuara pritet të mbërrijnë edhe në 40 gradë.Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka përgatitur parashikimin e motit për ditën e diel.


Temperaturat

dielën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 22 / 32 °C

në vendet e ulëta: 21/ 37 °C

në vendet malore: 18 / 32 °C.

Shtuar më 11/08/2019, ora 08:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori