Vijon protesta e PS, sot dita e 12-te e greves
Albeu.com
Greva e urisë e deputetëve të Partisë Socialiste dhe 180 mbështetësve të tyre në betejën për transparencën e zgjedhjeve të 28 qershorit, vazhdon që prej mbrëmjes së 30 prillit në çadrat e ngritura në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" para godinës së Kryeministrisë.
Në ditën e 12 të grevës, gjëndja shëndetësore e grevistëve sa vjen e përkeqësohet, ndërsa ata shprehen të vendosur të çojnë deri në fund kauzën për transparencën e zgjedhjeve.
Kreu i PS-së Rama deklaroi se protesta dhe greva e opozitës do vojojë deri në hapje të kutive.
Shtuar më 12/05/2010, ora 10:49
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori