Vijon aksioni i policisë, bllokohen 3 mjete luksoze
Pëlqej
Policia e Shtetit vijon aksionin për goditjen e grupeve dhe aseteve kriminale në vend.

Në kuadër të këtij aksioni, janë bllokuar ditën e sotme tre automjete të reja, të cilat janë blerë nga fonde të konfiskuara që rrjedhin nga veprimatria kriminale.

Uniformat blu bëjnë më dije se këto mjete janë një ndihmë në punën e këtyre strukturave në gjetjen, sekuestrimin e tyre dhe rikuperimin tek viktimat e krimitaseteve kriminale, si dhe për zhvillimin e sistemit të drejtësisë.

Synimi është tiu hiqen krimit mjetet dhe ti përdorin ato për kompensimin e viktimave të krimit dhe zhvillimin e forcimin e strukturave të zbatimit të ligjit dhe Sistemit të Drejtësisë. /albeu.com/

Shtuar më 14/09/2017, ora 11:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori