Vijojnë punimet për restaurimin e sheshit “Nënë Tereza” (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Vijojnë punimet për restaurimin e sheshit “Nënë Tereza” në Tiranë në kuadër të përgatitjeve për vizitën e Papa Françeskut. Pas heqjes së shatërvanit, tashmë kjo hapësirë ka filluar të mbulohet nga pllaka të gurta, si ato të bulevardit.

Paralelisht po punohet për restaurimin dhe pastrimin e fasadave të ndërtesave përreth, si godina dhe shkallaret e Korpusit të Universitetit, ajo e Universitetit të Arteve dhe kolonat përballë saj, që lidhin Rektoratin e Universitetit të Tiranës dhe Muzeun Arkeologjik.

Nderkohë që sot Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar nisi aksionin për prishjen e disa ndërtimeve pa leje pranë këtij sheshi. /albeu.com/
Shtuar më 26/08/2014, ora 12:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori