Vijojnë lëkundjet, sa të tilla u ndjenë gjatë natës
Që pas tërmetit të 26 nëntorit, me mijra pasgoditje kanë vijuar të ndihen në vendin tonë.

Gjatë mbremjes së djeshme janë rregjistruar 5 lëkundje. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, lëkundjet ishin me magnitudë të vogël.

Lëkundja e fundit e regjistruar për datën 9 dhjetor është e oreë 05:41 me epiqendër Gjirin e Lalzit, me thellësi 7 km dhe me magnitudë 2.1.

Ndërsa lëkundja me magnitudë më të lartë, 3.9 u regjistrua në orën 05:29 me epiqendër në Shetaj, Kepi i Rodinit dhe thellësi 31 km.
Shtuar më 09/12/2019, ora 08:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori