Vijojnë debatet, ndërpritet tre herë seanca
Ndërpritet për herë të tretë brenda pak orësh seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë. Gjatë kohës që kryeministri Berisha ka përdorur një sërë akuzash personale ndaj liderit të opozitës, Edi Rama, të indinjuar deputetët e opozitës janë ngritur në këmbë dhe janë drejtuar pranë postit ku ulet kryeministri. Rojet e gardës janë vendosur në radhë për të shmangur ndonjë degradim të situatës, ndërsa kryetarja Topalli ka ndërprerë seancën.

Me pas seanca ka rinisur punen, por ne kete kohe ka vazhduar reagimi i deputeteve te PS, te cileve Berisha u eshte drejtuar me fjalet "shkoni zhvishuni ne plazh".

Me tej debatet kane kaluar ne artikulime personale mes deputeteve te pranishem duke bere te detyrueshme nderprerjen e trete te seances.
Shtuar më 17/01/2011, ora 18:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori