Vidhte varëse nga qafa, kapet "i fiksuari" pas floririt
Policia e Lushnjës në bashkëpunim me policinë Fier, kanë përfunduar me sukses operacioni e koduar "Gold".

Eshtë arrestuar shtetasi E.B., 24 vjeç, banues në Ura Vajgurore, pasi vodhi me dhunë varëset nga qafa 5 shtetaseve.

Në përfundim të veprimeve hetimore, u bë dokumentimi i 5 vjedhjeve të kryera nga ky shtetas.

Konkretisht specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë dokumentuan këto 2 ngjarje:

•Në datën 09.11.2019">2019, në afërsi të një banke në qytetin e Lushnjes, dyshohet se ka vjedhur me forcë varësen nga qafa shtetases F.F.

•Në datën 12.11.2019">2019, në afërsi të spitalit të qytetit të Lushnjes, dyshohet se i ka vjedhur me forcë nga qafa varësen e floririt shtetases E.H dhe është larguar me vrap.

Gjithashtu, nga hetimet e kryera nga specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, është bërë e mundur zbardhja dhe dokumentimi i 3 ngjarjeve të ndodhura në qytetin e Fierit ku autor i dyshuar është 24-vjeçari nga Ura Vajgurore.

Konkretisht:

•Në datën 03.09.2019">2019 në lagjen "Liri Gero" Fier, dyshohet se ka vjedhur me dhunë varësen e shtetases A.Xh.

•Në datën 29.10.2019">2019, në lagjen "Kongresi i Përmetit" Fier, dyshohet se ka vjedhur me dhunë varësen e shtetases F.P.

•Në datën 31.10.2019">2019, në lagjen "Sheq i Madh" Fier, dyshohet se ka vjedhur me dhunë varësen e shtetases N.M.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier dhe Lushnjë për veprën penale "Vjedhja me dhunë".


Shtuar më 15/11/2019, ora 13:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori