Videoja bëhet virale, shoferi i urbanit ndalon dhe shtrëngon duart me studentët (VIDEO)
Me protestën e studentëve janë solidarizuar të gjithë shqiptarët.

Kujtojmë se emisionet e mëngjesit, kanë marrë qindra telefonata ku njerëzit shprehnin mbështetjen e tyre për studentët.

Gjithahstu edhe bizneset tek rruga e "Durrësit" kanë mbyllur qebenat për të mbështetur studentët.

Ndërkohë një video e cila po qarkullon masivisht është ajo ku një shofer autobusi ka ndaluar në rrugë dhe e ka shoqëruar marshimin me rënie borie dhe duke shtrënguar duart me të rinjtë si një shenjë solidarizimi dhe kurajoje për të mos hequr dorë deri në arritjen e synimeve të tyre. /albeu.com/
Shtuar më 08/12/2018, ora 11:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori