Vettingu shkarkon gjyqtaren e dytë të Kushtetueses Altina Xhoxhaj
Vettingu ka shkarkuar gjyqtaren e dytë të Kushtetueses Altina Xhoxhaj.

Vendimi është bërë publik ditën e sotme.

Sipas trupës gjykuese të KPK-së Altina Xhoxhaj nuk e kalon vettingun për shkaks e nuk justifikoi pasurinë e saj.

Komisioni pasi mori në shqyrtim dokumentacionin, kreu kontrollin, hetim administrativ, dëgjoi subjektin dhe vendosi; Altina Xhoxhaj nuk e kalon procesin. /albeu.com/
Shtuar më 03/05/2018, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori